• ZEBRANIA Z RODZICAMI

klasa 3a - 9 V (wtorek) - godz. 17.00  sala nr 4

klasa 3b - 9 V (wtorek) - godz. 17.00 sala nr 13

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS 1

Nowa galeria PASOWANIE NA CZYTELNIKA KLAS 1 została dodana do albumu fotograficznego

Dzisiaj Pani Ela Pojasek-Ośko pasowała na czytelnika, uczniów klas pierwszych. Uroczystość przebiegła z wielką " literacką fetą". Uczniowie z klas drugich i trzecich zaprezentowali humorystyczne literackie przedstawienie. Dzieciaki wysłuchały występu z wielkim zainteresowaniem i skupieniem. Pierwszoklasiści  wykazały się celującą znajomością baśni i bajek, błyskawicznie rozwiązując zagadki. Na zakończenie nastąpił ten najważniejszy, długo wyczekiwany moment. Pani Dyrektor przyjęła ślubowanie pierwszaków na czytelników biblioteki szkolnej  PSP nr 20. Wszyscy świeżo pasowani czytelnicy otrzymali dyplomy i piękne książki. Następnie  z ochotą powędrowali do biblioteki po lekturę na ferie zimowe.

Nowa galeria Bezpieczne ferie została dodana do albumu fotograficznego

Wielkimi krokami nadchodzą tak oczekiwane  ferie zimowe. Ferie to czas zabaw i odpoczynku, ale też różnych zagrożeń. Dlatego uczniów PSP nr 20 odwiedzili Policjanci z Komendy Miejskiej Policji-st.sierżant Damian Kubanek oraz st. posterunkowy Michał Teodorowicz-Tomaszek. Panowie przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznych zabaw na śniegu, zagrożeń wynikających ze spotkań z nieznajomymi, jak również z zagrożeń wynikających z korzystania z internetu. Dzieci wysłuchały z dużym zainteresowaniem. Na koniec nasi goście zrobili krótki quiz dotyczący bezpieczeństwa i okazało się, że  uczniowie rozwiązali go celująco. Panom Policjantom pięknie dziękujemy, a wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, bezpiecznych ferii.

• ŻEBY WIOSNĄ ĆWIERKAŁY - W ZIMIE DOKARMIAĆ JE MAMY!!!

Pamiętamy o ptakach szczególnie w taki mróz jak dziś. One potrzebują naszej pomocy. Klasa 3a z panią Karoliną i panią Mariolą podczas zajęć z edukacji ekologicznej przygotowała duży drewniany karmnik z ziarenkami, samodzielnie wykonała eko-karmniki z tekturowych rolek oblepionych ziarenkami i tłuszczem oraz słoninkę dla naszych małych skrzydlatych przyjaciół. To kolejne zajęcia w ramach projektu „GRAMY W ZIELONE”. Jedzonko czeka w szkolnym ogrodzie. Przy tej okazji uczniowie przypomnieli sobie jak zwierzęta a w szczególności ptaki radzą sobie z przetrwaniem zimy. Bliżej poznali kilka gatunków ptaków, również tych, które przylatują do Polski na zimę. My już wiemy, że coś może zależeć również od nas. I my możemy pomagać. Nie tylko dorośli.​​​​​​

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII ZDJĘĆ:

• W KARNAWALE WYBIERAMY SIĘ NA BALE!

W piątek, 3 lutego, odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla wszystkich klas. Uczniowie bawili się poziomami: oddzielnie klasy pierwsze, drugie i trzecie.  Wspaniałe zabawy i szalone tańce przygotowały dla dzieci profesjonalne animatorki: p. Asia i p. Weronika. Dodatkową atrakcją w czasie balu była postać Minionka. Uczniowie przebrani w kolorowe i bardzo pomysłowe stroje bawili się znakomicie. Każda klasa miała również przygotowany słodki poczęstunek. Ten dzień obfitował w niezapomniane i niezwykłe przeżycia, jak również sprawił wszystkim dzieciom wiele radości.

Serdeczne dziękujemy rodzicom za przygotowanie pięknych strojów karnawałowych i poczęstunku dla dzieci.