• KLASY TRZECIE W ZACZAROWANYM ŚWIECIE

"Mamy rady na odpady". Pod takim hasłem uczniowie klas trzecich wraz z paniami Mariolą, Agatką i Anią spędzili jesienny poniedziałek 26 września. W tym dniu, wzięliśmy udział w Kampanii  Edukacyjnej w zakresie wdrażania zmian w gospodarce odpadami". Nasza wycieczka była podzielona na dwie części: wizytę w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Krapkowicach oraz w Centrum Nauki i  Eksperymentu " Zaczarowany Świat"  w Opolu. W czasie warsztatów przypomnieliśmy sobie nie tylko sposoby segregacji śmieci, ale poznaliśmy liczne zagrożenia, które niesie za sobą nadmierna produkcja odpadów i  zła gospodarka odpadami. Największe emocje wzbudziła "Pacyficzna plama śmieci" i los zwierząt jaki zgotował im człowiek. Na zakończenie zostaliśmy ugoszczeni apetycznym obiadem i obdarowani ekologicznymi gadżetami. To dopiero początek naszej ekologicznej edukacji, wszak na kolejne warsztaty jedziemy już za miesiąc.Dziękujemy pani Ani i panu Mariuszowi za pomoc w opiece nad uczniami w czasie wycieczki.

• Sprzątanie świata - Polska 2022

Nowa galeria Sprzątanie świata - Polska 2022 została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 21.09.2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 20 w Kędzierzynie-Koźlu wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata-Polska 2022". Wychowawcy klas przed wyjściem w teren przypomnieli uczniom jak należy segregować śmieci i wyjaśnili dlaczego segregacja jest ważna. Po krótkiej prelekcji uczniowie z nauczycielami przystąpili do działania i posprzątali najbliższe otoczenie szkoły.

• OLA - AKROBATKA

Uczennica klasy IIa Aleksandra Wołkowiecka brała udział w Ogólnopolskich zawodach w Gimnastyce Artstycznej i zajęła II miejsce. Jesteśmy dumni z Oli i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach. GRATULUJEMY!

• Wycieczka klas 2

Nowa galeria wycieczka klas 2 została dodana do albumu fotograficznego

21 września klasy drugie wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Nadleśnictwa Kędzierzyn-Koźle w Starej Kuźni. Po przyjeździe przywitała nas pani Ania, która oprowadziła nas po leśnej ścieżce edukacyjnej. Poznaliśmy warstwową budowę lasu oraz występujące w niej rośliny i zwierzęta. Następnie przy ciepłej herbatce oglądaliśmy film edukacyjny o zachowaniu w lesie. Dziękujemy Pani Ani i Nadleśnictwu Kędzierzyn-Koźle za zorganizowanie ciekawych zajęć i piękne upominki.

• Gorączka złota

W dniu 20 września 2022r. Rejonowy oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Kędzierzynie- Koźlu podsumował kolejną edycję akcji „Gorączka złota”. Wśród zwycięzców znalazła się Publiczna Szkoła Podstawowa nr 20 w Kędzierzynie – Koźlu, która zdobyła II miejsce wśród szkół. Serdeczne podziękowania składamy Uczniom i Rodzicom za zaangażowanie w zbiórkę „grosików” i wsparcie tego przedsięwzięcia.

• PIKNIK KLASY 2A

Nowa galeria PIKNIK KLASY 2A została dodana do albumu fotograficznego

Popołudnie 16 września 2022r. na długo pozostanie w naszej pamięci.
            Uczniowie klasy 2a wraz z rodzicami oraz wychowawcą Dorotą Słotwińską wesoło spędzili czas w Przystani Szkwał. Słoneczna pogoda sprzyjała  wspólnym ruchowym zabawom. Piknik okazał się SUPER pomysłem, bo wszyscy świetnie się bawili. Panowała serdeczna i przyjacielska atmosfera i wszystkim dopisywał humor. Na scenie drugoklasiści  zaprezentowali  układ taneczny dla Seniorów naszego miasta. Po wielu atrakcjach dzieciom bardzo smakowała kiełbaska z ogniska i z ochotą skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez Wszystkich Rodziców. Serdeczne podziękowania składam pomysłodawcy tego spotkania Panu Danielowi Ciećka.
            Dzieci były przeszczęśliwe, a za wspólnie spędzony czas - DZIĘKUJEMY!

• „Gaz-System na piątkę!” z MATYLDĄ z klasy 3a

...biegamy...biegamy...biegamy...biegamy...biegamy...biegamy...biegamy...biegamy......biegamy...biegamy...

Matylda z 3a na sportowo rozpoczęła kolejny rok szkolny! 18 września 2022r wraz z innymi ponad 200-ma uczestnikami wzięła udział w VIII edycji plenerowych biegów. Wszyscy wiemy, że Mati bardzo lubi spędzać czas uprawiając sport, a biegi to jedna z jej ulubionych dyscyplin. GRATULUJEMY i zapraszamy pozostałych uczniów do spędzania wolnego czasu - jak? Na sportowoooo! :)

• Klasy 1 na wycieczce

Nowa galeria klasy I na wycieczce została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 16.09.2022 (piątek) klasy 1 udały się na pierwszą szkolną wycieczkę do Stu Milowego Lasu w Żyrowej. Z uczniami pojechały panie: Marzena Czekała, Agata Aleksiejewicz oraz Elżbieta Pojasek-Ośko. Bardzo aktywnie dzieci spędziły czas biorąc udział w mini grze na orientację poszukując domków mieszkańców stumilowego lasu. Po trudach gry był pyszny poczęstunek. Odwiedzając wioskę indiańską pierwszaki zapoznały się z warunkami w jakich żyją Indianie oraz poznały sztukę strzelania z łuku. Nie lada wyzwaniem było zbijanie kręgli jak również przeprawa przez ruchomy most. Uśmiechom, szaleństwom nie było końca i wszyscy w dobrych humorach powrócili do szkoły.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Dzisiaj jako pierwsze o godz.8.30 uroczystym apelem rok szkolny rozpoczęły klasy II i III, a następnie o godz 10.00 na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego 2022/2023 w szeregi naszej szkoły wstąpiło 42 uczniów klas pierwszych. Najpierw złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie ogromnym ołówkiem zostali pasowani przez Panią Dyrektor Marię Kalbrun na uczniów naszej szkoły. Wychowawczynie klasy I A - p. Marzena Czekała i klasy I B - Aneta Stanula wręczały każdemu, dyplom pasowania na ucznia. W klasach czekały na pierwszoklasistów przygotowane przez rodziców rogi obfitości tak zwane tytki. Od jutra najmłodsi uczniowie naszej szkoły zasiądą w szkolnych ławkach. Życzymy pierwszoklasistom jak i wszystkim uczniom naszej szkoły powodzenia, radości oraz najlepszych wyników w nauce i zachowaniu.